Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kayseri Gayrimenkul Yatırımları için Fiyatlar Yükselişte!
#1
Kayseri Gayrimenkul Yatırımları için Fiyatlar Yükselişte!
Kayseri satılık arsa ve satılık konut fiyatları için 2018 senesine bakıldığında artış görülmektedir. Satılık konut fiyatları ortalama olarak 2017 senesine kıyasla %16-17 oranlarında artmıştır. Piyasanın geneline bakıldığında ise Kayseri'de arsa ve konut satışlarının düştüğünü söyleyebiliriz. İnşaat ve projeler bakımından en aktif İç Anadolu şehirlerinden olan Kayseri, il olarak da değer kazanmakta ve özellikle bazı ilçelerindeki gayrimenkul fiyatları yükselmektedir.
Satılık Daire Fiyatlarında 2018 Artışı!
Kayseri satılık daire fiyatlarındaki artış aynı zamanda arsa fiyatlarının artışından da etkilenmiştir. Başta Talas olmak üzere, Melikgazi, Kocasinan, Develi ve Bünyan ilçelerinde en yüksek fiyat artışları gerçekleşmektedir. Yakut, Altınoluk ilçelerinde arsalara olan talep daha yüksektir.
Kayseri emlak piyasasında 2019 yılının ilk 3 ayında da büyük bir değişiklik beklenmemektedir. Şehirdeki Metalsa ve Mobilya Kent gibi sanayi alanları da gelişmektedir. Ulaşım ağı zenginleştikçe ve yeni yaşam alanları oluşturuldukça Kayseri'de gayrimenkul fiyatlarının artması yönünde gelişmeler yaşanmaktadır. Ayrıca ekonomik koşullarının maliyetleri arttırması, şehirde satışların durgun gitmesine rağmen fiyatların yüksek verilmesine neden olmaktadır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)